Teenused

Kõik matuseteenused!

Selleks, et korraldada väärikat ärasaatmist, ei ole enam vaja mitmes kohas erinevaid teenuseid vormistamas käia. Tartu Krematooriumi kontoris saab vormistada kõik ärasaatmisega seotud toimingud alates lahkunu transpordist Eestis või välismaal ja asjaajamistest ametiasutustes kuni urni või kirstu muldasängitamiseni. Selleks tulla Tartu Krematooriumi kontorisse Rahumäe kalmistul Jaama 122a või helistada ööpäevaringselt telefonil 7487 108.


Tuhastamismatus

Tuhastamismatuse korraldamiseks on mitmeid võimalusi. Kõige levinum ja lihtsam viis on ärasaatmistseremoonia korraldamine Tartu Krematooriumi kabelis. Lahkunuga jäetakse hüvasti kirstu juures. Kõne, muusika, küünlad, kirst kabelis – eesti traditsiooniline ärasaatmistalitus. Tseremoonia lõppedes toimetatakse kirst kabelist ja leinajad lahkuvad matmispaigale lilli viima või otse peielauda. Urn antakse lähedastele üle umbes nädal pärast talitust. Urni matmine pereplatsile või mujale toimub pereringis – teist korda suurt seltskonda kokku kutsuma ei hakata.Teine võimalus on korraldada tseremoonia urniga – lahkunu tuhastatakse ja tema põrmuga urn on paigutatud krematooriumi kabelisse. Toimub traditsiooniline ärasaatmistalitus, mille järel viiakse urn kalmistule ja maetakse maamulda. Sellisel moel korraldatud kombetalitusi oleme korraldanud ka välismaal tuhastatud lahkunu maiste säilmetega.

2012. aastal avati Tartu Krematooriumis suure saali kõrval väike ärasaatmisruum, kus saab tulla lahkunuga hüvasti jätma kuni 30 inimest, samas kui suur saal mahutab üle 150 inimese.

Ärasaatmistseremoonia võib toimuda ka mujal: kodukalmistu kabelis, kirikus, töökohas, kodus või mujal. Sellisel juhul tuleb soetada hauamatuse kirst või tellida krematooriumist esinduslik rendikirst ja see toimetatakse koos lahkunuga soovitud kohta. Tseremoonia lõppedes asetatakse kirst lahkunuga krematooriumi auto peale ja saadetakse teele. Leinajad lähevad peielauda. Urn lahkunu tuhaga antakse lähedastele üle umbes nädal pärast talitust.

 

Hauamatus

Tartu Krematooriumis on võimalik tellida hauamatus. Alates transpordist kuni kirstu muldasängitamiseni. Kohapeal suur valik traditsioonilise välimusega plisseerkirste.
Tartu Krematooriumi matuseauto.

 

Matuseteenuse leping

Alates 1998-ndast aastast on võimalik sõlmida Tartu Krematooriumiga eellepinguid teenuste osutamiseks tulevikus. Inimestel on võimalik seega tellida iseenda matustega seotud teenuseid ning tasuda nende eest lepingu sõlmimise hetkel kehtivate hindade järgi. Tartu Krematoorium garanteerib teenuste osutamise lepingu esitamisel.

 

Urnid

Tartu Krematooriumis on suurim urnivalik Eestis – alati on saadaval üle 100 urni erinevatest materjalidest (dolomiidist, kunstmarmorist, marmorist, puidust, vineerist, väärispuidust ning keraamilised urnid).