Kuidas toimida?

Lähedase surm on sündmus, millega on raske leppida. Tartu Krematoorium on toeks ja korraldab kõik vajaliku lahkunu väärikaks ärasaatmiseks.

Tutvu pakettidega

1. Kutsuda kiirabi või pereast

Kui surm saabus kodus, kutsuda kohale kiirabi numbril 112 või perearst. Raviasutuses konstateerib surma raviarst.

2.Tellida lahkunu transport

Helistada Tartu Krematooriumi ööpäevaringsel numbril (+372) 748 7108 või (+372) 5860 6000 (24h). Toimetame lahkunu külmkambrisse, olenemata sellest, kas lahkunu suri kodus, hooldusasutuses või haiglas.

3. Fikseerida surm

Pöörduda esimesel võimalusel perearsti poole, kes vormistab surmateatise. Patoloogilise või kohtuarstliku lahangu puhul saab teatise vastava asutuse arstilt. TÜ Kliinikumi haiglas saab surmateatise kätte osakonnast. TÜ Kliinikumi haldusalast on Tartu Krematooriumi transport tasuta!

4. Taotleda surmatõend

Pöörduda kohaliku omavalituse asutusse. Kaasa võtta lähedase isikudokument ja arstlik surmateatis. Tartus vormistatakse surmatõendit olenemata lahkunu elu- või surmakohast Tiigi tn 12 II k. Matusetoetuse avaldust on võimalik täita ka omavalitsuste kodulehtede kaudu. Surmatõendi taotlemisel saab vormistada ka avalduse matusetoetuse saamiseks (https://www.eesti.ee/et/perekond/surma-registreerimine-ja-matused/#matusetoetus).

5. Leppida kokku tuhastamise või hauamatuse detailid

Vormistage kogu matus veebis või tulge kohale Tartu Krematooriumi kontorisse E-L 9:00-16:00. Asume Rahumäe kalmistul, aadressil Jaama 122a. Küsimuste korral ja matuse aja broneerimiseks võtta ühendust telefonil 7487 108 või tartu@krematoorium.ee. Tartu Krematoorium korraldab kõik ärasaatmiseks vajaliku, vajadusel ka asjaajamise ametiasutustes.