Kuidas toimida?

Lähedase surm on raske sündmus, mis võib lähedastes tekitada ajutist peataolekut või abitust. Enim vajavad inimesed tuge ja abi. Siit leiate samm-sammult juhiseid, kuidas toimida, kui on lahkunud lähedane.

Tutvu pakettidega

1. Kutsuda kiirabi või perearst surma konstateerima.

Lähedase surma puhul tuleb kutsuda kiirabi (telefonil 112), või perearst surma konstateerima. Kiirabi fikseerib surma ning annab selle kohta tõendi (tänasel päeval esitavad paljud kiirabibrigaadid tõendi digitaalselt ning omastele paberkandjal tõendit ei jää). Edasi tuleb pöörduda perearsti poole, et väljastataks arstlik surmateatis. Kui perearst käib surma konstateerimas, kirjutab ta kohe välja arstliku surmateatise. Kui lahkunu suri raviasutuses, väljastatakse arstlik surmateatis sealt.

2.Tellida lahkunu transport

Tallinna Krematoorium pakub ööpäevaringselt transporti üle Eesti, helistage telefonil 623 8808 ja lahkunu transporditakse külmkambrisse.

3. Registreerida surm

Kiirabitõendiga (või kui see on esitatud digitaalselt, siis ilma) pöörduda lahkunu perearsti poole, kes registreerib surma ning väljastab riikliku surmatõendi. Toiming võtab aega 10-15 minutit.  Lahkunut ei tohi matta ega tuhastada enne kui surm on registreeritud.

4. Leppida kokku tuhastamise või hauamatuse detailid

Vormistage matuse detailid veebist või pöörduge Tallinna Krematooriumisse samal või järgmisel päeval. Küsimuste korral helistage numbril 623 8808 või kirjutage tallinn@krematoorium.ee. Tallinna Krematooriumi kontor asub aadressil Pärnamäe tee 36, maja paremas tiivas.